Historia starszego Pana, który ze względu na grubość paznokcia nie radził sobie z obcinaniem. Paznokieć szukał miejsca w bucie, co widać po zmianie kierunku wzrostu. Okazało się, iż przyczyną deformacji paznokcia była grzybica, a paznokieć zrobił się szponowaty (określenie podologiczne).

Paznokieć został bezboleśnie oczyszczony (ze względu za tkliwość i stres pacjenta na pierwszej wizycie oczyszczenie paznokcia nie było maksymalne, jakie bym chciała; podczas kolejnych wizyt pacjent był bardziej cierpliwy i spokojny, a oczyszczanie przeszło planowo) - był to konieczny warunek aby preparaty podologiczne zadziałały ze skutkiem pozytywnym.
Jak widać na zdjęciach, regularne wizyty i systematyczne stosowanie odpowiednich preparatów przez pacjenta poprawiła wygląd i stan zdrowotny paznokcia.
Po grzybicy ani śladu! Teraz tylko czekamy na prawidłowy odrost zdrowego paznokcia.

Uśmiech i zadowolenie Pacjenta - coś totalnie bezcennego ‼️ Muszę powiedzieć, iż wielką zasługą było sprytne podejście małżonki, która poprosiła męża aby ją przywiózł na wizytę do mnie... a na miejscu wyjaśniła "Dzisiaj ten pan przyjechał na wizytę, a ja umówię się na następny raz!". Teraz Pacjent ochoczo chodzi na zabiegi, czasami tylko wesoło dokucza żonie "Dlaczego wcześniej nie umówiłaś mnie do Pani Małgosi?". Ech Panowie...

Grzybiczy paznokieć przed zabiegiemGrzybiczy paznokieć przed zabiegiem

Grzybiczy paznokieć po zabiegu - pierwsza wizytaGrzybiczy paznokieć po zabiegu - druga wizyta