Dzisiaj kolejna odsłona pt. "nie ma plastrów na odciski", czyli nie zawsze warto szukać cudownego lekarstwa na wszystko‼️

Mój Gabinet odwiedziła przesympatyczna Seniorka. Coś jej się zrobiło na palcu i chcąc sobie ulżyć, udała się do apteki po plastry na odciski. Tymczasem efekt był nieco odmienny od oczekiwanego. Pojawił się ból większy niż wcześniej i to nawet podczas spoczynku. Pojawił się również stan zapalny, który w trakcie oczyszczania okazał się przetoką wypełnioną ropną wydzieliną.

Zabieg wykonywany w Gabinecie, pomimo powikłań, został przeprowadzony bezboleśnie. Odcisk został dokładnie oczyszczony z hiperkeratoz, zabezpieczony odpowiednim odciążeniem i opatrunkiem. Moja Pacjentka od razu po zabiegu zauważyła, iż odcisk już nie "rwał" bólem, jak to określiła. Warto było zobaczyć tę radość na jej twarzy.

Moi Drodzy, jeżeli zauważycie coś niepokojącego na Waszych stopach nie szukajcie rozwiązania na skróty - w aptece, w sklepie kosmetycznym lub w Internecie. Od tego jest podolog aby szybko zdiagnozować i uleczyć Waszą dolegliwość, bez skutków ubocznych.

Odciski przedOdciski po